Naše recepty

Bezlepkový cesnakový kysnutý kvet

Bezlepkový cesnakový kysnutý kvet
Dľžka prípravy
2 hodiny
Náročnosť prípravy
stredná

Ingrediencie

Cesto:
450 g Bakery mix Liana
20 g droždie
350 ml mlieko
1 lyžička cukor (na kvások)
30 ml olej
30 g maslo
1,5 lyžičky soľ
1 vajce
1 žĺtok
 
Plnka:
100 g maslo
1 lyžička vegeta
2 pretlačené hlavičky cesnaku
 

Postup

1.     Z mlieka, trocha cukru a droždia pripravíme kvások. V miske zmiešame Bakery mix, soľ, prilejeme vykysnutý kvások z droždia, pridáme vajce, žĺtok, rozpustené maslo a olej. V kuchynskom robote spracujeme hladké cesto, ktoré necháme kysnúť pod fóliou 1 hodinu.
2.      Vykysnuté cesto rozdelíme na 3 diely (2 väčšie a 1 malý). Každý diel rozdelíme ešte na 4 časti. Vyvaľkáme na cca 3 mm a natrieme plnku, ktorú dobre premiešame. Uložíme druhý plát, znova natrieme plnku, s tretím plátom urobíme to isté, až štvrtý plát musí byť väčší cca s priemerom 16 cm. Takto urobíme všetky 3 diely.
3.      Prvý diel položíme na dno tortovej formy s priemerom 24 cm a ostrým nožom narežeme 8 dielov 2 cm od okraja. Od stredu zoberieme rozkrojené dieliky a vyhrnieme smerom von, aby vznikol kvet. 
4.      Do otvoru položíme druhý diel, postup zopakujeme, ale narežeme opačne ako prvý diel, aby to bolo cik-cak, keď kvet otvoríme. Do otvoru druhého cesta položíme tretí diel , ktorý necháme v celku. Necháme podkysnúť 30 minút. S rozšľahaným vajíčkom potrieme vrch celého kvetu a posypeme rascou, sezamom prípadne môžeme aj makom. 
5.      Dáme piecť do vyhriatej rúry na 200°C 40 minút.

Produkty v recepte

Akcia
BEZ LEPKU
Bakery mix Liana 1kg

Bakery mix Liana 1kg

Bezlepková zmes na kysnuté cesto
Cena / ks: 5,50 € s DPH
Akcia
BEZ LEPKU
AKCIA 3 x BAKERY MIX Liana

AKCIA 3 x BAKERY MIX Liana

Cena / ks: 15,00 € s DPH