Naše recepty

Karamelové perníkové rezy

Karamelové perníkové rezy

Ingrediencie

Cesto:  

4 ks vajcia,
120 g kryštálový cukor,  
2 PL med,
100 g múka hladká,
130 g orechy mleté,
3 PL voda horúca,
1 Kypriaci prášok do perníka Liana

 

Krém: 1 ks Salko skaramelizované,
250 g maslo,
250 ml mlieko,
1 ks Zlatý krém v prášku Liana

Dodatky: maslové sušienky (keksy), džem ríbezľový, na posypanie sekané orechy

Postup

Vyšľaháme vajcia s cukrom a medom do peny. Potom pridáme múku, horúcu vodu a kypriaci prášok do perníka. Znovu poriadne premiešame mixérom. Prisypeme za stáleho miešania mleté orechy. Vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie a upečieme vo vyhriatej rúre na 170-180°C cca 20 minút.

Uvaríme si hustý puding z mlieka a Zlatého krému. Maslo a skaramelizované salko (mali by byť približne rovnakej teploty, aby sa nezrazili) rozmixujeme mixérom. Do rozmixovaného masla so salkom dáme vychladnutý puding. Poriadne premixujeme mixérom a krém je hotový. Uvaríme si čaj buď čierny alebo ovocný.

Upečený vychladnutý korpus si rozrežeme pozdĺž na 3 rovnako široké pásy. Prvú časť korpusu si preklopíme na podnos, popicháme vidličkou a pokropíme jemne čajom. Potrieme jemnou vrstvou ríbezľového džemu a natrieme vrstvou krému. Na krém poukladáme vrstvu sušienok. Na sušienky dáme znovu vrstvu krému a opakujeme. Na krém dáme ďalšiu časť korpusu, popicháme vidličkou, pokropíme čajom. Potrieme jemnou vrstvou džemu, natrieme krémom a dáme vrstvu sušienok. Na sušienky dáme znovu vrstvu krému. Položíme posledný korpusový plát, pokropíme čajom, natrieme džemom potom natrieme celý zákusok aj po bokoch zvyšným krémom a posypeme sekanými orechmi. Nakoniec zákusok pokropíme čokoládovou polevou. 

Produkty v recepte

ZLATÝ KRÉM  V PRÁŠKU LIANA 40 g

ZLATÝ KRÉM V PRÁŠKU LIANA 40 g

Krémový prášok vhodný na prípravu kŕemov.
Cena / ks: 0,19 € s DPH
Sladené kond. mlieko skaramelizované 1 kg

Sladené kond. mlieko skaramelizované 1 kg

Sladené kondenzované mlieko karamelizované 1kg.
Cena / ks: 4,30 € s DPH
KYPRIACI PRÁŠOK do perníka 1kg

KYPRIACI PRÁŠOK do perníka 1kg

Cena / ks: 3,90 € s DPH